همه چیزدرباره قفل کتابی 

همه چیز درباره قفل کتابی یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین قفل های قدیمی هستند. این قفل ها را میتوان بر روی هر نوع دری مانند درب های آکاردئونی ،درب مغازه ها استفاده کرد.

این مدل قفل ها در انواع مختلفی ساخته می شوند ودر بازار موجود است که از نظر ایمنی تفاوت های زیادی با هم دارند. برخی از این قفل ها ضد اسید و ضد دریل هستند که ایمنی بسیار بالایی دارند و برخی از انها به هیچ وجه ایمن نیستند .

در این مطلب سعی داریم شمارا با انواع قفل کتابی ونحوه نفوذ به ان اشنا کنیم.


قفل کتابی چیست؟

همه چیز درباره قفل کتابی که یکی از رایج ترین قفل های موجود در بازار است که به شکل مکعب مستطیل بوده وساختار آن از سیلندر میله ای تشکیل شده است. انواع قفل کتابی معمولا از طریق کلید،برق ویا وارد نمودن رمز بازو بسته میشوند .بدنه این قفل ها برنجی یا فولادی بوده و کلید های آن نیز ساده ، کامپیوتری یا ویژه یا چهار پر است .برخی از این قفل ها روکش دار وضد اسید بوده وایمنی بالایی دارند .البته درب های اکاردئونی هر چقدر هم مقاوم باشند نمیتوانند یک محافظ صصددرصد برای درب مغازه یا خانه شما باشند اما قفل های کتابی هنوز هم سد ایمنی بسیار خوبی در برابر سارقین هستند.


 

قفل کتابی وانواع آن


امنیت قفل کتابی 

یکی از عوامل موثر درباره قفل کتابی وامنیت محل قرار گیری ساچمه هاست اما جنس بدنه تاثیر زیادی درایمنی این قفل ها رادارد .اگر بدنه قفل کتابی ضعیف باشد با وارئ شدن یک ضربه محکم به راحتی میشکنندوسارقین دیگرنیاز به دستکاری سیستم سیستم رمز قفل نخواهند داشت .برخی از این قفل ها بدنه ضعیفی دارندکه به هیچ عنوان نباید از آنها برای مغازه وماشین استفاده کنید .


همه چیز درباره قفل کتابی و انواع آن


 همه چیز درباره قفل کتابی وانواع ان

همه چیز درباره قفل های کتابی انواع مختلفی دارند که ازنظر بدنه ونحوه باز کردن متفاوتند. بدنه این قفل ها معمولا برنجی یا فولادی است وبه وسیله کلید یا رمز باز میشوند .اقلب این قفل ها با کلیدهای تخت مخصوص باز میشوند که کپی کردن آنهابرای سارقان کار سختی است .یکی از مهمترین عوامل ایمنی این قفل ها محل قرارگیری ساچمه انهاست .همین موضوع تعیین کننده میزان خطرسوراخ کاری ونفوذ به این قفل ها است .


قفل کتابی مرغوب

 


روش های باز کردن قفل کتابی بدون کلید

  • بازکردن قفل کتابی با استفاده از چنگک کردن : در این روش با کمک آچار چکشی داخل مغزی قفل کتابی را در جهت موافق عقربه های ساعت بچرخانید وسپس با استفاده از چنگک بوگاتایی به مغزی وارد کرده که باعث میشود پین ها از هم جدا شده وتوپی چرخش را به راحتی پیدا کند .بعد آچار را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید وقفل را باز کنید.
  • باز کردن قفل کتابی با استفاده از پین :در این روش مانند روش قبلی باید آچاری را به مغزی وارد کرد ودر جهت عقربه های ساعت بچرخانید به راحتی میتوانید با استفاده از قلاب پین هارا یک به یک از جای خود خارج کرده ودر مسیر شیار بگذارید

نتیجه:

بهترین ومدرن ترین قفل های کتابی قفل هایی هستند که مجهز به ساچمه های رمزنگاری قفل هستند .این قفل ها باید بدنه مقاومی داشته باشند که در برابر تزریق اسید وضربات شدید مقاوم باشند .

کلید سازی شاه کلید آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه قفل و کلید،فروش انواع قفل کتابی ،تعمیر و تعویض کلیدهای ریموت دار،ریموت خودرو و درب پارکینگ به صورت شبانه روزی به شما عزیزان میباشد.

شماره های تماس با ما : 09128382476 و 09384246930   تا ما در اسرع وقت در محل حضور پیداکنیم 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *